دعا برای رفع لکنت زبان

دعا برای رفع لکنت زبان

 

دعا برای رفع لکنت زبان
دعا برای رفع لکنت زبان

دعاهایی مجرب برای درمان لکنت زبان کودک

 

لکنت ناگهانی زبان معمولاً پس از یک حادثه ترسناک بوجود می آید و اغلب یک پدیده مربوط به دوران کودکی است هرچند امکان دارد در بزرگسالان نیز اتفاق بیافتد.

لکنت زبان چیست؟
یکی از شایع ترین اختلال های تکلمی که از زمان کودکی شروع می شود لکنت زبان است.
لکنت زبان اختلال در نحوهی معمولی سخن گفتن است و میتواند شکل های مختلفی داشته باشد. به طورمثال ، بعضی افراد چند حرف اول واژه را تکرار می کنند و یا آن را می کشند. بعضی اوقات هم توقف کامل صحبت و یا حذف تلفظ یک کلمه را شامل می شود. برخی هم صحبت خود را با صداهای نامتعارف قطع می کنند. لکنت ناگهانی زبان معمولاً پس از یک حادثه ترسناک بوجود می آید و اغلب یک پدیده مربوط به دوران کودکی است هرچند امکان دارد در بزرگسالان نیز اتفاق بیافتد.

دعاهایی برای رفع لکنت زبان کودکان
امام صادق علیه السلام می فرماید درصورتی که میخواهید از لکنت زبان پيش‌گيري و یا آن را درمان کنید و رشد کودک چه از نظر قدی و چه از نظر بلوغ جنسی و فکری مناسب باشد، تا قبل از 2 سالگی به فرزندتان روزانه یک قاشق آب انار شیرین بدهید. همچنین امام صادقعلیه السلام و امام علی علیه السلامفرموده اند با این کار هم کودک زود به دوره شبابی میرسد ، هم رشد قدی کودکان مطلوب می شود و هم زبانش سریع باز می شود. همچنين خوردن روزانه یک لیوان آب انار برای افراد بزرگسالی که دچار لکنت زبان هستند، مفید است.

 

دعا برای رفع لکنت زبان,عایی مجرب برای رفع لکنت زبا,دعا برای درمان لکنت زباندعا برای برطرف شدن لکنت زبان کودک

 

سوره اسرا برای درمان لکنت زبان
درصورتی که کودکی دیر به سخن آمد یا لکنت زبان داشت سوره اسرا را با مشک و زعفران نوشته و در آب انداخته و آب را به کودک بخورانید؛ انشاالله زبانش گشوده می شود.

دعایی مجرب برای رفع لکنت زبان
درصورتی که کسی زبانش گیر و گرفتگی داشته باشد آیه زیر  بنویسید به مشک و زعفران و بر سر بندد.
بسم الله الرحمن الرحیم
الْیَوْمَ نَخْتِمُ عَلَى أَفْوَاهِهِمْ وَتُكَلِّمُنَا أَیْدِیهِمْ وَتَشْهَدُ أَرْجُلُهُمْ بِمَا كَانُوا یَكْسِبُونَ
و لا حول و لا قوة الا بالله العلی العظیم

دعایی برای برطرف شدن لکنت زبان
جهت باز شدن زبان و رفع لکنت، دعای لکنت زبان زیر را بنویسند و بر گردن کودک آویزند؛ انشاءالله زبانش باز شود.
ما لکم لا تنطقون اقرا باسم ربک الذی خلق خلق الانسان من علق اقراء و ربک الاکرم الذی علم بالقلم علم الانسان ما لم یعلم لا یتکلمون الا من اذن له الرحمن و قال صوابا انطلقنا الله الذی انطق کل شیء ففهمناها سلیمان.

label,

About the author