چابهار، میزبان همایش ملی گفتمان دینی و نقش سازمان های مردم نهاد کشور

چابهار، میزبان همایش ملی گفتمان دینی و نقش سازمان های مردم نهاد کشور
چابهار، میزبان همایش ملی گفتمان دینی و نقش سازمان های مردم نهاد کشور

مدیر کل ورزش و جوانان سیستان و بلوچستان از برگزاری همایش گفتمان دینی و نقش سازمانهای مردم نهاد کشور در مرداد ماه سال جاری در چابهار خبر داد.

ادهم کرد در گفتگو با خبرگزاری برنا در تشریح این خبر اظهار داشت: در سال جاری طرحی با موضوع گفتمان مذاهب اسلامی از طرف سازمان مردم نهاد اندیشه فردا به وزارت ورزش و جوانان ارائه شد که پس از مطالعه و تایید در وزارتخانه تامین اعتبار شد.

وی با اشاره به برگزاری مرحله اول این همایش در سطح بین المللی، افزود: با تصمیم وزارت ورزش و جوانان مرحله دوم این همایش در سطح ملی اجرایی می شود و یکی از مهم ترین رسالت های آن مطرح کردن مباحث جهان اسلام با زبان علمی در بدنه اجتماعی است.

وی از برگزاری این همایش در مرداد ماه سال جاری در بندر چابهار خبر داد و تصریح کرد: نشست هم اندیشی علمای تشیع و تسنن سراسر کشور نیز با هدف استفاده از ظرفیت های علما دانشگاهیان استان در همین تاریخ برگزار خواهد شد.

کرد ادامه داد: برگزاری همایش هایی از این دست را موجب پیوند عمیق بین دین و سازمان های مردم نهاد جوانان است.

وی افزود : شرکت کنندگان می توانند آثار و مقالات خود را به آدرس الکترونیکی www.vahdatjavanan.com و دبیرخانه همایش ارسال کنند.

وی در پایان تاکید کرد: ارزشمند ترین خروجی این همایش تقویت بیش از پیش وحدت و همبستگی میان مذاهب مختلف اسلامی است که با صلح و دوستی در کنار هم زندگی می کنند.

label,

About the author