رعایت دستورات دینی جامعه را از ناهنجاری‌ها حفظ می‌کند

رعایت دستورات دینی جامعه را از ناهنجاری‌ها حفظ می‌کند
رعایت دستورات دینی جامعه را از ناهنجاری‌ها حفظ می‌کند

مرجع تقلید شیعیان گفت: همه مردم و مسئولان در اجرای امر به معروف و نهی از منکر موظف به همکاری با نیروهای انتظامی هستند.

به گزارش ایسنا به نقل از پایگاه خبری پلیس قم، آیت الله لطف الله صافی گلپایگانی در دیدار با فرمانده انتظامی استان قم با اشاره بر اهمیت امر به معروف و نهی از منکر در قرآن و کلام معصومین (ع)، اظهار کرد: همه مردم و مسئولان در اجرای امر به معروف و نهی از منکر، موظف به همکاری با نیروهای انتظامی هستند.

وی با تاکید بر رعایت دستورات دینی برای سالم ماندن جامعه از ناهنجاری‌ها، بیان کرد: عمل به دستورات دینی یک تکلیف برای همگان است و امر به معروف و نهی از منکر از بهترین این دستورات دینی است.

این مرجع تقلید شیعه، اهمیت امر به معروف و نهی از منکر را از کارهای دیگر بالاتر دانست و افزود: حفظ دین و ایمان به امر به معروف و نهی از منکر وابسته است و اگر این موضوع نادیده گرفته شود فساد در سراسر جامعه منتشر می‌شود.

آیت الله صافی گلپایگانی گفت: عامه مردم کشور متدین و پایبند به موازین شرعی هستند، اما در این میان برخی هم از افراد مغرض قصد هنجارشکنی دارند که وظیفه همگانی است تا این عده قلیل را از منکر باز داشته و به معروف هدایت کنند.

سردار”عبدالرضا آقاخانی” فرمانده انتظامی استان قم نیز در ابتدای این دیدار گزارشی مبسوط از اهداف، نحوه و مراحل اجرای طرح “ناظر یک” ارائه کرد.

label,

About the author